دوشنبه, سپتامبر 27, 2021

استودیو صدای رودکی افتتاح شد/ تبدیل تهدید به فرصت‌

استودیو ضبط صدا و موسیقی بنیاد رودکی با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی افتتاح شد.

به نقل از پارسی پیام ، استودیو ضبط صدا و موسیقی بنیاد رودکی در مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی واقع شده و جهت استفاده نوازندگان ارکسترهای بنیاد و گروه های هنری مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این مجموعه از بهترین امکانات استودیویی ضبط و پخش صدا که در دنیا مورد استفاده است، بهره گیری شده تا طراحی آن از لحاظ مهندسی صدا نیز تا حد امکان استانداردهای لازم را داشته باشد.

متحرک بودن برخی از دیواره‌های استودیو رودکی یکی از ویژگی‌های مهم آن بوده که امکان اجراهای مختلف را برای آن فراهم کرده است به صورتی که تمام سازها در اجراهای مختلف امکان اجرا در این فضا را داشته باشند.

سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه رونمایی از استودیو رودکی گفت: در طول یک سال و چند ماهی که بحران کرونا شروع شد، تمام تلاش همکاران من در بنیاد رودکی معطوف به این بود که به نوعی بتوانند از این تهدید فرصت‌هایی استخراج کنند و با آن فرصت‌ها بنیاد رودکی را به روزرسانی کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین عملیات‌های عمرانی در حوزه معاونت هنری در ۴ سال گذشته، در این ۲ سال در بنیاد رودکی رخ داده است، اضافه کرد: این اتفاق از تعمیرات سازه‌ای تا بخش‌های معماری، قطعا بزرگترین پروژه عمرانی است که در ۵۰ سال بهره‌برداری بنیاد رودکی شکل گرفته است.

حسینی ادامه داد: یکی از رویکردهای قابل تحسین