یکشنبه, سپتامبر 26, 2021

امروز می توانیم همزمان‌ به ۷۰ هزار بیمار اکسیژن رسانی کنیم

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر کمتر نقطه ای در کشور وجود دارد که مراکز بهداشتی و درمانی نداشته و سربازی از نظام سلامت در آنجا حضور نداشته باشد.

به نقل از پارسی پیام ، سید کامل تقوی نژاد در مراسم تکریم سعید نمکی که با حضور وزیر و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات فراوانی از سوی وزارت بهداشت در مقابله با کرونا انجام شد. به عنوان مثال تا قبل از کرونا می‌توانستیم به ۲۰ هزار بیمار به طور همزمان اکسیژن رسانی کنیم که امروز می‌توانیم به حدود ۷۰ هزار نفر اکسیژن رسانی کنیم.

وی افزود: در بخش توسعه مراکز بهداشتی و درمانی و تخت‌های بیمارستانی به ویژه بخش‌های مراقبت‌های ویژه در این دوره موفقیت‌های بزرگی داشتیم البته باید از تلاش‌های معاونین وزارت بهداشت در این دوره تشکر کنیم. یکی از دغدغه‌های دکتر نمکی، معیشت همکاران ما در نظام سلامت بود.

تقوی نژاد تصریح کرد: امروز متوسط حقوق همکاران رسمی ما نسبت به روز اول مسئولیت دکتر نمکی، حدود ۲ و نیم برابر شده و در سال گذشته برای اولین بار، رکورد تخصیص اعتبارات تا ۱۶۰ درصد شکسته شد و رشد ۱۱۶ درصدی اعتبارات هزینه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی از محل درآمدهای عمومی کشور، بی نظیر بود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده اتفاق بی نظیری رخ داد. حدود ۵ ماه است که این قانون اجرایی می‌شود و بدون مراجع