دوشنبه, سپتامبر 27, 2021

بومی‌سازی “پروفیل رنگی” برای نخستین بار در ایران

متخصصان فناور کشورمان موفق شدند برای نخستین بار در کشور پروفیل رنگی تولید کنند که در ساخت این پروفیل‌های جدید از فناوری نانو استفاده شده است؛ ظرفیت تولید در این واحد فناور بیش از ۸۵۰۰ تن در سال است و برای بیش از ۲۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
به نقل از پارسی پیام ؛ متخصصان فناور کشورمان موفق شدند برای نخستین بار در کشور پروفیل رنگی تولید کنند که در ساخت این پروفیل‌های جدید از فناوری نانو استفاده شده است که مقاومت آنها در مقابل شرایط آب‌وهوایی نامطلوب افزایش می‌یابد.

این روزها مردم با در و پنجره‌های دوجداره آشنا هستند، محصولاتی پرکاربرد که جلوگیری از “اتلاف انرژی” و “رفع آلودگی صوتی” مهم‌ترین کاربردهای آنها است؛ یک واحد فناور در کشورمان، پروفیل‌های مورد نیاز ساخت این نوع در و پنجره‌ها را کنار محصولات کلیدی دیگر تولید می‌کند.

تلاش متخصصان جوان و نخبه ایرانی در این واحد منجر به تولید پروفیل‌های رنگی برای نخستین بار در ایران و جهان شده است محصولاتی که پیش از این با روکش‌های رنگی ایجاد می‌شده است؛ ظرفیت تولید در این واحد فناور بیش از 8500 تن در سال است و برای بیش از 200 نفر نیز کارآفرینی مستقیم ایجاد شده است؛ کنار تولید پروفیل‌های رنگی با کاربرد فراوان در صنعت ساختمان، فناوران این واحد، خودکفایی در تولید “ن