یکشنبه, سپتامبر 26, 2021

بی توجهی مدیران «کاسیا» به هشدارهای قبل از حمله سایبری

گزارشی جدید نشان می دهد کارمندان کاسیا از مدت ها قبل به شکاف های امنیتی در نرم افزار شرکت اشاره کرده بودند اما مدیران ارشد نسبت به گزارش ها بی توجه بوده یا افراد را اخراج کرده اند.

به نقل از پارسی پیام ، گزارشی جدید نشان می‌دهد حمله باج افزاری بزرگی که چندی قبل به وسیله نرم افزار شرکت کاسیا انجام شده بود، احتمالاً قابل پیشگیری بوده است.

یکی از کارمندان سابق این شرکت در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ ادعا کرد کارمندان بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ میلادی بارها درباره شکاف‌های امنیتی جدی در محصولات کاسیا به مدیران ارشد هشدار داده بودند. اما شرکت به طور واقعی این شکاف‌ها را بررسی نکرده بود.

چند کارمند نیز به دلیل بی توجهی مدیران در این زمینه استعفا کرده یا اخراج شده بودند.

طبق گزارش مذکور کارمندان گله داشتند که کاسیا از کدهای قدیمی استفاده می‌کند، رمزگذاری ضعیفی ارائه می‌دهد و حتی در زمان مناسب وصله امنیتی برای نرم افزارها ارائه نمی‌کند.

هکرها با نفوذ به نرم افزارVSA باج افزار را در سیستم‌های مشتریان این شرکت وارد کردند. این نرم افزار ابزاری برای نگهداری سیستم از راه دور بود و به حدی چالش و شکاف داشت که کارمندان کاسیا خواهان جایگزین کردن آن بودند.

یکی دیگر از کارمندان شرکت ادعا می‌کند دو هفته پس از آنکه یک گزارش ۴۰ صفحه‌ای درباره مشکلات امنیتی برای مدیران ارشد کاسیا فرستاد، از شغل خود اخراج شد. برخی دیگر از کارمندان به دلیل عدم تمرکز شرکت برای حل مشکلات نرم افزاری و پرداختن به محصولات جدید، از