یکشنبه, سپتامبر 26, 2021

نظرخواهی دولت از نمایندگان برای انتخاب استانداران

نماینده شاهرود در مجلس از تنظیم فرم و پرسشنامه‌هایی از سوی وزارت کشور و ارائه آن به مجمع نمایندگان هر استان جهت اخذ نظرات برای انتخاب استانداران خبر داد.
علی‌اسغر خانی نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از ابتکار عمل وزارت کشور برای نحوه انتخاب استانداران، اظهار داشت: وزارت کشور فرم و پرسشنامه‌ای درباره مسائل و مشکلات استان تهیه و تنظیم کرده و در اختیار مجامع نمایندگان استان‌ها قرار داده است.

وی افزود: قرار است تا مجامع نمایندگان هر استان که شناخت نسبتا دقیق‌تری از مسائل و مشکلات استان و چهره‌های توانمند حوزه‌های انتخابیه‌شان دارند، ضمن بیان مشکلات و راه‌حل‌ها، براساس شاخص‌های مدنظر وزارت کشور، گزینه‌های دارای صلاحیت برای تصدی استانداری را به وزارت کشور معرفی کنند.

نماینده شاهرو در مجلس با بیان اینکه انتخاب استانداران و فرمانداران جزء حیطه کاری وزیر کشور است ، ادامه داد: اینکه وزیر کشور برای انتخاب استانداران نظر وکلای ملت و سایر گروه‌ها در هر استان را اخذ می‌کند و اینکه در اخذ تصمیمات مردم مشارکت کنند ، اجماع باشد و نظرات گرفته شود اقدام مثبت و رو به جلویی است که از سوی وزیر کشور انجام شده است.

خانی تصریح کرد: آنچه که مهم است این است که شایسته سالاری مبنا باشد یعنی اینکه هر استاندار و فرمانداری که می‌خواهد انتخاب شود شرایط است