شنبه, اکتبر 16, 2021

پشت‌پرده جاسوسی عربستان و امارات از مقامات لبنانی با همکاری صهیونیست‌ها

افشای جاسوسی عربستان سعودی و امارات از مقامات لبنانی با بدافزار اسرائیلی ابعاد جدیدی از مشارکت صهیونیست‌ها در جنایت‌های ضد حقوق بشری رژیم‌های مرتجع عربی را به نمایش می‌گذارد.
به نقل از پارسی پیام، روزنامه لبنانی الاخبار در مقاله‌ای به موضوع افشای تلاش‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای جاسوسی از مقامات ارشد لبنان پرداخت و نوشت، هربار که نام «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در رسانه‌ها مطرح می‌شود توانایی معجزه آسای این فرد از به بار آوردن یک رسوایی تا انتقال به یک رسوایی دیگر نمایان می‌شود که بیانگر ماهیت وابستگی او به اربابان غربی خود است.

از طرف دیگر شبه جزیره عربستان با وجود اینکه از دهه‌های طولانی تلاش کرد تا یک چهره معتدل و اسلامی از خود به نمایش بگذارد اما اقدامات ضد حقوق بشری این کشور طی سال‌های گذشته و به ویژه ترور احمقانه و وحشتناک «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی نمونه جدیدی از ذهنیت افکار عمومی نسبت به رژیم عربستان را ارائه می‌دهد.

نزدیک شدن عربستان به رژیم اشغالگر صهیونیستی نیز از جمله دیگر محاسبات اشتباه سعودی‌هاست که تاثیر زیادی بر جایگاه عربستان در میان کشورهای عربی و اسلامی دارد.

اما ریاض در این جنایت‌های خود تنها نبوده و ابوظبی که همواره تلاش می‌کند خود را مبرا از جنایت‌های حقوق بشری عربستان نشان دهد نیز همواره جایی در رسوایی‌های سعودی‌ها داشته است.

از جمله رسوایی‌های اخیر عربستان و امارات باید به افشای اطلاعات مربوط به همکاری این کشورها با رژیم صهیونیستی برای جاسوسی از مخالفان خود با استفاده از بدافزار اسرائیلی «پگاسوس» اشاره کنیم که مقامات و شخصیت‌های رسانه‌ای و دیپلماتیک لبنان را نیز مورد هدف قرار داده است.

این امر بار دیگر میزان تاثیر و نفوذ رژیم صهیونیستی بر کشورهای عربی و مشارکت عمیق این رژیم در جنایت‌های سازشکاران عرب